Ne rizsát, az igazat!

AZ ORBÁN-KORMÁNY POCSÉKUL TELJESÍT!
Kattintson rá egy kérdésre, hogy megtudja a Demokratikus Koalíció válaszát!
Újabb kérdések • 2013.07.11

Melyik európai országban tudja a kormány az emberek pénzét minden különösebb következmény nélkül gátlástalanul „einstandolni”?

Egy országban sem?
Minden országban?
Lengyelországban?
Romániában?
Csak Magyarországon!

Miután korábban az Orbán-kormány – meglopva ezzel az érintetteket – rátette a kezét a közel háromezer-milliárd forintot kitevő magán-nyugdíjpénztári vagyonra, most a „mindössze” ezermilliárdos takarékszövetkezeti vagyonnal teszi ugyanezt. De vajon mit fog tenni a kormány akkor, ha ezek a források végleg elapadnak, és a bankokra és a „galád multikra” sem lehet már több különadót kivetni?
A takarékszövetkezeti vagyon lenyúlása esetében a baloldalinak nem mondható, viszont az intézkedésekkel hátba támadott Demján Sándort is azok között találjuk, akik felemelték a szavukat…

Melyik uniós országban lehet korábbi vezető politikusok ellen „kémkedési ügyben” koncepciós pert lefolytatni, és a per anyagát hosszú évekre titkosítani?

Egy országban sem?
Minden országban?
Hollandiában?
Angliában?
Csak Magyarországon!

Ez valóban az ország szégyene: Debrecenben sikerült találni egy olyan bírót, aki – igaz, még csak első fokon – érdemi bizonyítékok nélkül, a Rákosi-korszakra emlékeztető módon volt képes ítéletet hozni. Hogy ez ne derülhessen ki, és ne kaphassunk az ügyről világos képet, a per teljes anyagát 2040-ig titkosították.

Melyik uniós országban állítja a kormány magáról, hogy „jobban teljesít”, miközben az ország folyamatosan hanyatlik?

Egy országban sem?
Minden országban?
Belgiumban?
Csehországban?
Csak Magyarországon!

„A Világbank július 1-jén publikálta az országok egy főre eső bruttó nemzeti jövedelem (GNI) alapján történő, minden évben elkészített besorolását. 2012-ről 2013-ra mindössze két ország került alsóbb kategóriába: Magyarország és a fegyveres konfliktusok sújtotta Dél-Szudán.” – olvashatjuk az ORIGO hírportálon. A négy jövedelmi kategória közül (1. magas, 2. közepesen magas, 3. közepesen alacsony, 4. alacsony) negatív teljesítményünkkel a másodikból a harmadikba sorolódtunk. A válság legsúlyosabb időszakában, 2008 és 2011 között, ha szerény mértékben is, de emelkedett a GNI, 2012-re viszont már (forrás: a Világbank jelentése), és a tendencia 2013-ban továbbra is csökkenő.

Melyik európai országban folytat a miniszterelnök szabadságharcot az EU prominens személyei és intézményei ellen?

Egy országban sem?
Minden országban?
Ausztriában?
Svédországban?
Csak Magyarországon!

Orbán – tévútnak nevezve azt – kioktató stílusban kritizálja az EU működését, mond ítéletet politikusairól, és nevezi követendő példának azt az utat, amelyet Magyarország jár. Vagyis azt a modellt tartja jónak, amely az országot gazdaságilag egyre rosszabb helyzetbe hozta és hozza továbbra is, és – az EU-s normáktól egyre távolodva, azokkal szembehelyezkedve – szünteti meg, illetve az élükre saját embereit ültetve alakítja át sorozatosan a demokrácia alapköveit jelentő intézményeket. Mindezek eredményeként az ország folyamatosan hanyatlik, egyre távolabb kerül a demokratikus normáktól és a társadalmi különbségek egyre nőnek.


Kedves Olvasóink, Szimpatizánsaink!

Azt tervezzük, hogy az oldalt újabb és újabb kérdésekkel (és persze válaszokkal) bővítjük.
Minden látogatónkat arra bíztatunk, hogy amennyiben az eddigieken túlmenően kérdéseket tudnak feltenni, küldjék el bátran a címünkre! Természetesen értékesebb, ha mindjárt a választ is hozzáírva küldik.
A DK propagandáért illetékes stábja a beérkezett kérdéseket átnézi, értékeli, és amelyeket arra alkalmasnak talál, a következő bővítéskor felveszi a kérdések közé. Egyúttal kérjük, hogy a kérdés küldője nyilatkozzon, hogy annak szerkesztőjeként kéri-e nevének közzétételét!